Gmina Konstantynów

Portal urzędu

Fundacja Most the Most ruszyła z kolejną edycją konkursu „Nasz Zabytek”, tym razem skierowaną do mieszkańców województw świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Konkurs jest dla każdego, kto chce wpłynąć pozytywnie na swoje otoczenie, poprzez przywrócenie świetności zabytkowym obiektom ze swojej okolicy. Zwycięski obiekt otrzyma dofinansowanie (do 1 000 000 PLN) z przeznaczeniem na rewaloryzację i dostosowanie do wybranej funkcji społecznej.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto chce zrobić coś dobrego dla swojej społeczności i regionu. Aby zgłosić zabytek, należy znaleźć w okolicy obiekt wart uwagi i zrobić zdjęcie, a następnie wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy na stronie www.mostthemost.pl/nasz-zabytek. Zabytki można też zgłaszać telefonicznie pod numerem +48 517 884 088.

Ważne jest, aby zgłaszany obiekt był zabytkiem nieruchomym wpisanym do rejestru zabytków, wojewódzkiej lub gminnej ewidencji zabytków i aby był własnością jednostki publicznej.

Konkurs „Nasz Zabytek” ma charakter regionalny i lokalny i jest ogłaszany sekwencyjnie w poszczególnych województwach, tak by docelowo objąć całą Polskę każdego roku. Fundacja Most the Most przeprowadzając kolejne edycje konkursu, buduje konkretne i wymierne zaangażowanie społeczne. W poprzednich edycjach konkursu otrzymano ponad 8,5 tys zgłoszeń od mieszkańców, co świadczy o tym, że projekt ten cieszy się dużym zainteresowaniem i pozwala na zwrócenie uwagi na bogactwo zabytków w Polsce.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Nasz Zabytek” i do odkrywania piękna zabytków w swojej okolicy! Nabór zgłoszeń trwa od 24 kwietnia do 21 maja 2023 r.

Obiektem spełniającym wymagania konkursowe jest Pałac Platerów w Konstantynowie, w którym docelowo planujemy zlokalizować takie jednostki jak: Gminne Centrum Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna oraz m.in. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej. Zachęcamy do wsparcia tego projektu i dokonywania zgłoszeń na nasz Pałac!

Link do formularza zgłoszeniowego –https://mostthemost.pl/nasz-zabytek-lubelskie/

Autor: Krzysztof Celiński, 2023-05-10, 14:59


Załączniki:

1. Informacja o konkursie - lubelskie 2023 (pdf)

Galeria zdjęć