Gmina Konstantynów

Portal urzędu


Czas nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, dlatego dla młodych mieszkańców naszego regionu mamy specjalne „domowe” zadanie. Dzieci przedszkolne i uczniów z klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego gorąco zachęcamy do poznania zwyczajów pszczół i udziału w konkursie plastycznym „Jak mogę pomóc pszczołom?”. Poproście rodziców, aby poczytali Wam o tych małych owadach, a następnie samodzielnie narysujcie lub namalujcie odpowiedź na konkursowe pytanie. Na Wasze prace (wraz z kartą zgłoszenia) czekamy do 25 maja 2020 r. Do zwycięzców trafią nagrody rzeczowe, których łączna wartość wynosi prawie 5 tys. zł.

Pamiętajcie, praca powinna być wykonana w wymiarze przestrzennym płaskim dowolną techniką (np. farbami lub kredkami), koniecznie w formacie poziomym na kartce A3 lub A4.

A jeśli zastanawiacie się, co możecie zrobić dla naszych małych bzykających przyjaciół, to zajrzyjcie na stronę www.lubelskie.pl/pszczola, gdzie zamieściliśmy dla Was kilka materiałów z podpowiedziami, w tym cykl filmików o pszczółce Kai (w zakładce „Dla dzieci i młodzieży”) oraz prezentacje i ciekawostki, które co prawda powstały z myślą o nauczycielach, ale które z pewnością doskonale będą mogli wykorzystać do wspólnej zabawy także Wasi rodzice (w zakładce „Dla nauczycieli”).

Zgłoszenia do konkursu (pracę konkursową i podpisaną kartę zgłoszenia) prosimy przesyłać do dnia 25 maja 2020 r. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych
ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
(z dopiskiem: KONKURS „JAK MOGĘ POMÓC PSZCZOŁOM?”).

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

źródło: lubelskie.pl

Autor: Krzysztof Celiński, 2020-05-08, 10:16


Galeria zdjęć