Gmina Konstantynów

Portal urzędu

Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie zaprasza na oparty na faktach spektakl pt. "Rozmowy na skraju puszczy". Po zmianie terminu odbędzie się on w dniu 24 września 2023 roku (niedziela) o godzinie 18:00 w sali widowiskowej GCK, przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 4 w Konstantynowie i jest on skierowany do osób dorosłych.

Opis spektaklu:

"Puszcza Białowieska od zawsze była schronem dla wielu różnych gatunków zwierząt. Teraz jest także schronieniem dla oszukanych ludzi, którzy wierzą, że jeżeli przejdą przez bagna, pokonają hordy kąsających owadów lub trzaskające mrozy, osiągną swój cel.

Pojawił się pogląd, że spór o wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej jest nierozstrzygalnym konfliktem wartości. Z jednej strony rozum i bezpieczeństwo. Z drugiej strony serce i dobroczynność. Kto postawi na pierwsze, zostanie oskarżony o bezduszność. Kto postawi na drugie, okaże się głupcem (Jacek Wojtysiak).

Przed tym właśnie dylematem zostali postawienie ludzie na stałe mieszkający we wsiach położonych niedaleko granicy z Białorusią. Pomogli? Bali się? Dzwonili, aby wydać? Byli obojętni?

W spektaklu nie ma dobrych i złych. Nie ma bohaterów i przestępców. Nie ma też odpowiedzi na pytania. Są za to autentyczne wypowiedzi ludzi mieszkających w pobliżu granicy. Jest to teatralny dokument ukazujący zamieniającą się puszczę i ludzi tam mieszkających".

Spektakl zrealizowany przez Fundację Przepływy, powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły na załączonym plakacie. Wstęp wolny!

Autor: Krzysztof Celiński, 2023-09-18, 13:14


Galeria zdjęć