Gmina Konstantynów

Portal urzędu


W lipcu 2021 r. na terenie powiatu bialskiego zostanie przeprowadzona akcja nieodpłatnego rozdawania wózków inwalidzkich dla osób niepełnosprawnych. Wózki na ten cel są darem od fundacji Pani Joni Eareckson Tada „Joni and Friends International Disability Center” z USA i będą rozdawane osobom indywidualnym w ramach realizowanego projektu „Wózki dla Polski - 2021”.

Na przestrzeni kilkunastu lat akcje rozdawania sprzętu dla osób niepełnosprawnych były kilkakrotnie organizowane na terenie różnych powiatów województwa lubelskiego. Organizacja tych przedsięwzięć opierała się na współpracy z kościołami, władzami samorządowymi, centrami pomocy społecznej, ośrodkami pomocy społecznej.

W tym roku taka akcja będzie miała miejsce w powiecie bialskim. Organizatorem akcji na terenie powiatu bialskiego jest Zbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim przy współpracy z władzami Powiatu Bialskiego. W tegorocznej akcji wezmą również udział wolontariusze z USA. Starosta Bialski, Mariusz Filipiuk, gorąco zachęca potrzebujących mieszkańców naszego powiatu do skorzystania z tak hojnego daru.

Zapotrzebowania na wózek może zgłosić każdy potrzebujący z terenu Powiatu Bialskiego, bez okazywania dokumentu o niepełnosprawności, dzwoniąc pod numer telefonu: 601 959 451.

Do programu może zgłosić się około 40 osób. Pamiętać należy, że decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby zgłaszające swoje zapotrzebowanie dostaną do wypełnienia stosowną ankietę, którą będzie można też wypełnić w miejscu akcji. Wszystkie niezbędne informacje zostaną przekazane podczas zgłoszeń telefonicznych.

Materiał: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej/Zbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim

Fotografia główna: dr Tomasz Mańko, Koordynator akcji  „Wózki dla Polski – 2021″

Autor: Krzysztof Celiński, 2021-06-25, 13:27