Gmina Konstantynów

Portal urzędu


W czwartek 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Obecnie jest ono obchodzone w 192 krajach. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 roku.

Ziemia to dom dla wszystkich żywych stworzeń. Wszyscy używamy tego, co daje nam nasza planeta: wody, powietrza, bogactw naturalnych, roślin. Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, dlatego wszyscy musimy troszczyć się o środowisko naturalne. Ta idea, od wielu już lat łączy ludzi, niezależnie od narodowości, wyznania, wieku, czy innych różnicujących kategorii.

W tym dniu również w naszym bezpośrednim otoczeniu możemy zaobserwować efekty akcji informacyjnej pt. "Co Matka Ziemia ma nam do powiedzenia?", która prowadzona jest przez Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie.

W kilku najbardziej uczęszczanych miejscach Konstantynowa pojawiły się tekturowe tabliczki obrazujące właśnie to... co Matka Ziemia ma nam do powiedzenia.

Zdjęcia pod artykułem: Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie

Autor: Krzysztof Celiński, 2021-04-22, 10:33


Galeria zdjęć