Gmina Konstantynów

Portal urzędu


Dzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu” to wydarzenie, które nawiązuje do obchodzonego 17 czerwca Dnia Walki z Pustynnieniem i Suszą. Celem inicjatywy organizowanej przez resort klimatu jest zwrócenie uwagi na problem niedoboru wody w Polsce oraz promowanie racjonalnych sposobów gospodarowania wodą.

Szczegółowy program wydarzenia:

  • godz. 11:00 – rozpoczęcie
  • godz. 11:05 – wykład prof. dr. hab. Szymona Malinowskiego (Instytut Geofizyki UW) „Susza, woda, klimat”
  • godz. 11:30 – Debata „Susza w Polsce – jakie działania powinniśmy podjąć?”. W debacie wezmą udział: Minister Klimatu Michał Kurtyka, Podsekretarz Stanu w MGMiŻŚ Anna Moskwa, Joanna Sasal z PGW Wody Polskie, Michał Marcinkowski, hydrolog z Instytutu Ochrony Środowiska, oraz Marek Kamiński – znany polarnik i podróżnik ekstremalny
  • godz. 12:10 – „Co Ty możesz zrobić, żeby przeciwdziałać skutkom suszy  w Twoim ogrodzie?” – felieton Mai Popielarskiej
  • godz. 12:15 – „Ogród deszczowy – przestrzeń przyjazna przyrodzie” – krótka instrukcja
  • godz. 12:20 – zakończenie warsztatów

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy 17 czerwca br. o godz. 11:00 wejść na stronę www.dzienwmk.pl. Warsztaty można oglądać bez konieczności logowania.

 „Dzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu” to inicjatywa skierowana do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, a także ich nauczycieli. Młodzi ludzie mogą wziąć również udział w interaktywnym quizie z nagrodami.

Więcej o informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/klimat/dzien-o-suszy-i-retencji-w-ministerstwie-klimatu--warsztaty-on-line.

„Dzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu” to jedna z wielu inicjatyw edukacyjnych realizowanych przez Ministerstwo Klimatu. Wydarzenie jest kontynuacją projektu „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”. Warsztaty te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział ponad 19 tys. internautów, którzy podczas czatu online z ministrem Michałem Kurtyką zadali ponad 300 pytań.

Autor: Krzysztof Celiński, 2020-06-15, 11:14


Galeria zdjęć