Gmina Konstantynów

Portal urzędu


Muzyczny sukces zespołów „Pogodna Jesień” oraz „Melizmat” 

W dniu 16 maja 2026 roku, w Leśnej Podlaskiej, podczas XXXI Festiwalu Pieśni Maryjnej, dwa zespoły z Konstantynowa - „Pogodna Jesień” oraz „Melizmat”, zdobyły nagrody.

Na scenie Sanktuarium wystąpiło aż 26 muzyków. Były to zespoły, soliści a także chóry mieszane. Reprezentację Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie stanowił zespół „Pogodna Jesień”, przy akompaniamencie skrzypiec Zdzisława Marczuka oraz Zespół „Melizmat” pod opieką artystyczną Krzysztofa Olesiejuka.

Zespół „Pogodna Jesień” zaprezentował utwory „Maryjo coś jest w niebie” oraz „Witaj Święta i Poczęta”. Występ został doceniony przez jury, a zespół zdobył II miejsce w kategorii ludowe zespoły wokalne.

Zespół „Melizmat” zaśpiewał utwoty: „Jasnogórska Bogurodzica” oraz „Gwiazdo morza głębokiego” zdobywając III miejsce w kategorii zespoły wokalne.

To dla nas wielka radość. Serdecznie gratulujemy obu zespołom oraz życzymy kolejnych sukcesów.

tekst i zdjęcia: GCK Konstantynów



Autor: Krzysztof Celiński, 2026-05-20, 10:35


Galeria zdjęć