Gmina Konstantynów

Portal urzędu

Artykuł

Polski Ład: Regulacja gospodarki wodno-ściekowej...

autor: Krzysztof Celiński, 2019-10-15, 18:08

czytaj-wiecej-artykul

Aktualność

Egzaminy Uczestników WTZ

16 lutego 2018 r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie po raz pierwszy odbył się egzamin na stopnie KYU dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy GOPS w Konstantynowie. Od 2017 roku osoby dotknięte niepełnosprawnościami uczęszczające do tej placówki korzystają z zajęć prowadzonych przez Klub Karate & Fitness w Janowie Podlaskim, dzięki którym zyskują nowe umiejętności z zakresu technik karate, samodyscypliny oraz ogólnej sprawności ruchowej.

autor: Admin Adminowski, 2018-02-20, 7:37

Przejdź do aktualności

Aktualność

Kongres Organizacji Pozarządowych

Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek zaprasza organizacje pozarządowe działające na terenie województwa lubelskiego do udziału w Kongresie Organizacji Pozarządowych przy Wojewodzie Lubelskim. Rejestracji na Kongres można dokonać poprzez stronę www.konferencja.lublin.uw.gov.pl do dnia 6 kwietnia 2018 r. Miejsca Kongresu: 16 kwietnia – Lublin, 17 kwietnia – Chełm, 18 kwietnia – Zamość, 19 kwietnia – Biała Podlaska

autor: Admin Adminowski, 2018-04-04, 13:27

Przejdź do aktualności

Plakat konkursu z motywem balonu
Aktualność

Konkurs fotograficzny - Lubelskie. Smakuj życie.

Do 31 października 2019 roku można nadsyłać prace do ósmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego. W konkursie mogą wziąć udział zarówno profesjonaliści zajmujący się fotografią artystyczną i reportażową, jak i osoby fotografujące amatorsko.

autor: Krzysztof Celiński, 2019-10-28, 19:26

Przejdź do aktualności

choinka z gwiazdek
Aktualność

Życzenia świąteczne

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2020 życzenia składają: Wójt Gminy Konstantynów, Przewodniczący Rady Gminy Konstantynów, oraz pracownicy samorządowi...

autor: Krzysztof Celiński, 2019-12-20, 12:02

Przejdź do aktualności

rodzina na spacerze
Aktualność

Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny

Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”. Ruszył nabór do 8. edycji akcji. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych – rejestracja trwa do 31 stycznia.

autor: Krzysztof Celiński, 2020-01-24, 8:36

Przejdź do aktualności

rysunek dzieci wykonujących prace plastyczne
Aktualność

Konkurs Plastyczny dla dzieci „Bezpiecznie na wsi..."

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego 9 stycznia zainaugurowała dziesiątą - jubileuszową edycję konkursu plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi”, kierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich.

autor: Krzysztof Celiński, 2020-01-24, 9:21

Przejdź do aktualności

Artykuł

GOPS - informacje

autor: Krzysztof Celiński, 2020-01-27, 12:28

czytaj-wiecej-artykul

Artykuł

SP Komarno - informacje

autor: Krzysztof Celiński, 2020-01-27, 13:08

czytaj-wiecej-artykul

puchary, statuetki, dyplomy na stole
Aktualność

Ogólnopolski konkurs "Sposób na Sukces" - XX. edycja

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie ogłasza XX edycję ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” na najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich. Do konkursu „Sposób na Sukces” mogą być zgłaszane przedsięwzięcia uruchomione w okresie od 1 lipca 2018 do 29 lutego 2020 roku.

autor: Krzysztof Celiński, 2020-02-04, 10:49

Przejdź do aktualności

grafika z budynkami
Aktualność

Szybki Internet w naszej gminie

Ostatni czas pokazał, jak ważną rolę w naszej codzienności pełni Internet. Szybkie i niezawodne łącze umożliwia nie tylko wykonywanie pracy zdalnej, edukację, sprawne załatwianie spraw urzędowych, robienie zakupów online, komunikację czy bycie w kontakcie z bliskimi. Internet szerokopasmowy to także stały dostęp do zabawy i rozrywki.

autor: Krzysztof Celiński, 2020-06-19, 8:19

Przejdź do aktualności

osoby wykonujące przysiady i pompki przed budynkiem pałacu
Aktualność

Gaszyn Challenge - Gmina Konstantynów

Zgodnie z nominacją Gminy Leśna Podlaska, dołączyliśmy do akcji #gaszynchallenge. Podjęliśmy wyzwanie i wsparliśmy Tosię. Teraz nominujemy: ULPKS Iskra Konstantynów, Urząd Gminy Sarnaki oraz Urząd Gminy Mielnik.

autor: Krzysztof Celiński, 2020-07-01, 13:16

Przejdź do aktualności

wykrzyknik na tle grafiki wirusa
Aktualność

Rozporządzenie Rady Ministrów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

W Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej opublikowane zostało Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 lipca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

autor: Krzysztof Celiński, 2020-07-10, 13:09

Przejdź do aktualności

pomarańczowy telefon przewodowy
Aktualność

Rejestr Danych Kontaktowych

Ministerstwo Cyfryzacji informuje o funkcjonowaniu Rejestru Danych Kontaktowych. RDK to baza, dzięki której masz pewność, że administracja publiczna ma dostęp do Twoich aktualnych danych kontaktowych. RDK nie będzie używane do rozsyłania informacji marketingowych ani reklam, ale wyłącznie do informowania o sprawach bezpośrednio dotyczących Ciebie. Twoje dane w RDK są bezpieczne, a dostęp do nich mają tylko administracja publiczna i podmioty realizujące zadania publiczne.

autor: Krzysztof Celiński, 2020-07-17, 9:51

Przejdź do aktualności

Artykuł

Informacja o zabytkach

autor: Krzysztof Celiński, 2020-07-31, 11:01

czytaj-wiecej-artykul

grafika z dwoma postaciami babcią i oszustem
Aktualność

Oszustwa "na wnuczka" i "na policjanta"

Komisariat Policji w Janowie Podlaskim ostrzega przed nową formą oszustw "na policjanta" oraz "na wnuczka", której ofiarami staje się coraz więcej osób w podeszłym wieku. W związku z powyższym w załączeniu publikujemy pełną treść komunikatu Policji.

autor: Krzysztof Celiński, 2020-08-05, 12:54

Przejdź do aktualności

rodzina na wzgórzu, w dolinie miasto
Aktualność

Bon turystyczny - informacje

Bon turystyczny wspiera polskie rodziny i jednocześnie branżę turystyczną w okresie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. To dokument elektroniczny uprawniający do kwoty 500 zł na każde dziecko, który możesz wykorzystać aż do końca marca 2022 roku.

autor: Krzysztof Celiński, 2020-08-07, 8:08

Przejdź do aktualności

rolnik w oborze z krowami
Aktualność

Konkurs dla rolników

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do wzięcia udziału w „Ogólnopolskim konkursie testowym z zakresu bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym – bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich”. Uczestnikiem Konkursu może być osoba pełnoletnia, podlegająca w dniu rozwiązywania testu ubezpieczeniu społecznemu rolników.

autor: Krzysztof Celiński, 2020-08-10, 13:21

Przejdź do aktualności

rysunek zielonego auta
Aktualność

Strategia elektromobilności - raport z konsultacji

Informujemy, że w dniu 3 sierpnia 2020 roku sporządzony został raport z przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu dokumentu pn. "Strategia Rozwoju Elektromobilności Gminy Konstantynów na lata 2020-2035". Wyniki tych konsultacji zostały sformułowane w raporcie, którego treść publikujemy w załączeniu.

autor: Krzysztof Celiński, 2020-09-09, 9:30

Przejdź do aktualności

Hasła akcji sprzanie świata na żółtym tle
Aktualność

Sprzątanie Świata - 27. Finał Akcji

Wszystkich mieszkańców Gminy Konstantynów zapraszamy do przyłączenie się do Akcji Sprzątania Świata. W 2020 roku po raz 27 wyruszamy posprzątać Polskę! Hasło tegorocznej kampanii to: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Akcja odbędzie się w dniach 18-20.09.2020 r.

autor: Krzysztof Celiński, 2020-09-09, 12:05

Przejdź do aktualności

stół z wielkanocnymi potrawami i wypiekami
Aktualność

Kulinarne skarby Wielkanocy

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie ogłosił konkurs dla mieszkańców obszarów wiejskich województwa lubelskiego na opis i przepisy tradycyjnych potraw wielkanocnych. Celem konkursu "Kulinarne skarby Wielkanocy" jest promowanie wieloletnich tradycji kulinarnych związanych z okresem wielkanocnym oraz zachęcenie lokalnej społeczności do przygotowywania potraw charakterystycznych dla świąt Wielkanocnych.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-02-22, 12:11

Przejdź do aktualności

kolorowe róże z napisem dzień kobiet
Aktualność

8 marca - Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom składają Wójt Gminy Konstantynów oraz Przewodniczący Rady Gminy Konstantynów...

autor: Krzysztof Celiński, 2021-03-05, 11:04

Przejdź do aktualności

tabliczka sołtys, poniżej napis dzień sołtysa
Aktualność

11 marca - Dzień Sołtysa

W dniu 11 marca obchodzimy w Polsce Dzień Sołtysa. Jest to święto, które ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku osobom, które dbają o swoje sołectwa – każdego dnia i przez cały rok. Z tej okazji wszystkim Sołtysom, życzenia składają: Wójt Gminy, Przewodniczący Rady Gminy oraz pracownicy Urzędu Gminy.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-03-11, 10:21

Przejdź do aktualności

kolorowe jajka wielkanocne w koszyczku
Aktualność

Życzenia Wielkanocne

Na nadchodzące Święta Wielkanocne życzenia składają Wójt Gminy Konstantynów, Przewodniczący Rady Gminy Konstantynów oraz pracownicy samorządowi...

autor: Krzysztof Celiński, 2021-03-31, 8:51

Przejdź do aktualności

ciągnik rolniczy podczas prac polowych
Aktualność

Nowoczesna polska wieś - konkurs fotograficzny

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pt. "Nowoczesna polska wieś". Ma on przynieść efekt w postaci zdjęciowej dokumentacji zmian, które zaszły na polskiej wsi, zwłaszcza od czasu wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-03-31, 12:53

Przejdź do aktualności

postać dziecka z grafiką w kolorze niebieskim
Aktualność

2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W dniu 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W związku z tym dniem realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Jedną z nich jest „Polska na Niebiesko”.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-04-01, 10:02

Przejdź do aktualności

złączone dłonie kilku osób
Aktualność

BLGD - konsultacje społeczne

Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania (BLGD) informuje, że w związku z wydłużeniem okresu programowania istnieje możliwość ubiegania się o dodatkowe środki w wysokości ponad 3 mln zł na realizację operacji w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-04-28, 12:38

Przejdź do aktualności

strażacy w hełmach
Aktualność

4 maja - Dzień Strażaka

4 maja swoje święto obchodzą strażacy. Dzień Strażaka w Polsce został ustanowiony w 2002 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej. Święto obchodzone jest w dniu upamiętniającym męczeńską śmierć Świętego Floriana, patrona strażaków i osób wykonujących zawody związane z ogniem.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-04-29, 8:51

Przejdź do aktualności

błyskawice na ciemnym niebie
Aktualność

Ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie wydał komunikat o niekorzystnych zjawiskach pogodowych na terenie części województwa lubelskiego. Na obszarze objętym ostrzeżeniem obejmującym także powiat bialski, prognozuje się wystąpienie burz, którym towarzyszyć będą opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie niewielki grad.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-05-05, 11:11

Przejdź do aktualności

grafika starującej rakiety obok dwie postacie
Aktualność

Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej

Masz pomysł na innowacyjny produkt bądź usługę? W Platformach startowych otrzymasz ekspercką pomoc i rozwiniesz pomysł w rentowny model biznesowy. Możesz zgłosić swój pomysł do wybranej platformy. Tam menadżer inkubacji przygotuje szczegółowy plan inkubacji Twojego pomysłu. Po jego realizacji i uzyskaniu pozytywnej rekomendacji Twojej platformy możesz starać się o 1 mln złotych na rozwój swojego biznesu w ramach konkursu Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-05-06, 7:55

Przejdź do aktualności

meżczyzna, obok symbol słuchawki telefonicznej
Aktualność

Jak sprawdzić tożsamość rachmistrza?

W związku z rozpoczęciem pracy przez rachmistrzów telefonicznych od 4 maja br., Główny Urząd Statystyczny informuje, w jaki sposób można zweryfikować jego tożsamość: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-05-07, 8:06

Przejdź do aktualności

usmiechnięta kobieta ze słuchawką telefoniczną
Aktualność

Od 4 maja br. pracę rozpoczęli rachmistrzowie telefoniczni

Od 4 maja br. swoją pracę przez telefon rozpoczęli rachmistrzowie spisowi. Będą dzwonić z numeru 22 828 88 88. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa do 30 września 2021 r.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-05-07, 8:18

Przejdź do aktualności

grafika z osobami przy sprzęcie komputerowym
Aktualność

Bezpłatne szkolenia komputerowe dla każdego

Centrum Szkoleń i Innowacji zaprasza do zapoznania się z ofertą szkoleń IT organizowanych przez Centrum Szkoleń i Innowacji Sp. z o.o. w ramach projektu: „Ctrl+C – Ctrl+V”. W chwili obecnej szkolenia będą w realizowane online. Projekt jest współfinansowany ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 i środków krajowych.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-05-13, 11:45

Przejdź do aktualności

kobieta z mikrofonem przy laptopie
Aktualność

TPK - Teleplatforma Pierwszego Kontaktu

Narodowy Funduszu Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK). Dzwoniąc pod bezpłatny numer TPK – 800 137 200 – pacjenci otrzymają niezbędną pomoc medyczną poza godzinami pracy lekarzy rodzinnych, w weekendy oraz święta. Z platformy mogą korzystać również osoby niesłyszące. Porady udzielane są w kilku językach.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-05-31, 8:06

Przejdź do aktualności

grafika z napisem rejestracja
Aktualność

Narodowy Program Szczepień

Narodowy Program Szczepień służy zaplanowaniu działań, które mają zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień wśród obywateli Polski. Obejmuje nie tylko zakup odpowiedniej liczby szczepionek, ich dystrybucję, ale także monitoring przebiegu i efektywności szczepienia oraz bezpieczeństwo Polaków.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-05-31, 8:40

Przejdź do aktualności

grafika wirusa
Aktualność

Zmiana Rozporządzenia Rady Ministrów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Wojewoda Lubelski informuje, że w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej opublikowane zostało nowe Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które określa ograniczenia, obowiązki i nakazy w związku ze stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-05-31, 8:46

Przejdź do aktualności

kolorowe owoce
Aktualność

Infromacja KOWR dla przedsiębiorców

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Lublinie informuje, że zgodnie z obowiązującymi przepisami o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych, zobowiązani przedsiębiorcy powinni złożyć deklarację do właściwego terytorialnie Oddziału Terenowego KOWR.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-06-07, 13:29

Przejdź do aktualności

domek letniskowy, widok na morze
Aktualność

Letnie kolonie z LIR

Lubelska Izba Rolnicza organizuje 9–dniowe kolonie letnie wyłącznie dla dzieci i młodzieży szkolnej urodzonych od 1 stycznia 2005 r. i których przynajmniej jedno z rodziców/opiekunów prawnych jest ubezpieczone w pełnym zakresie (jednocześnie na ubezpieczenie emerytalno-rentowe oraz chorobowe, wypadkowe i macierzyńskie) lub jedno z rodziców jest uprawnione do świadczeń z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-06-11, 8:26

Przejdź do aktualności

grafika z symbolem wirusa
Aktualność

Zmiana Rozporządzenia Rady Ministrów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Wojewoda Lubelski informuje, że w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej opublikowane zostało nowe Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które określa ograniczenia, obowiązki i nakazy w związku ze stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-06-15, 12:20

Przejdź do aktualności

kostki z napisem hiv i aids
Aktualność

Kampania profilaktyczna HIV/AIDS

Krajowe Centrum ds. AIDS prowadzi kampanię społeczną „Czy wiesz, że…”, której celem są: wzmocnienie wiedzy, odczarowanie mitów i przybliżenie faktów na temat wirusa HIV oraz choroby AIDS. Kampania została przygotowana w oparciu o wyniki badań społecznych.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-06-25, 13:03

Przejdź do aktualności

wózki inwalidzkie
Aktualność

Wózki inwalidzkie dla mieszkańców powiatu bialskiego

W lipcu 2021 r. na terenie powiatu bialskiego zostanie przeprowadzona akcja nieodpłatnego rozdawania wózków inwalidzkich dla osób niepełnosprawnych. Wózki na ten cel są darem od fundacji Pani Joni Eareckson Tada „Joni and Friends International Disability Center” z USA i będą rozdawane osobom indywidualnym w ramach realizowanego projektu „Wózki dla Polski - 2021”.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-06-25, 13:27

Przejdź do aktualności

osoba w rękawiczce trzymająca stetoskop
Aktualność

Profilaktyka 40 PLUS – pakiet badań

Od 1 lipca każda osoba, która przekroczyła 40. rok życia może otrzymać jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych obejmującego od 6 do 12 rodzajów badań. Zgodnie z założeniami programu, każdy uprawniony będzie mógł skorzystać z pakietu badań diagnostycznych w punkcie, który będzie realizował program Profilaktyka 40 PLUS.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-07-08, 9:09

Przejdź do aktualności

grafika z mapą Polski
Aktualność

Publiczna Baza Turystyki

Chcesz wynająć pokój, kemping, skorzystać z noclegu w schronisku, motelu, hotelu, pensjonacie? Korzystasz z usług biura podróży? Sprawdź, czy działają legalnie. Na tej stronie znajdziesz również wykaz przewodników górskich oraz wykaz organizatorów szkoleń dla kandydatów na przewodników górskich. Sprawdzisz także, czy podmiot, u którego chcesz zakupić usługę turystyczną, znajduje się w odpowiednim rejestrze. Prowadzisz obiekt noclegowy? Promuj go za darmo!

autor: Krzysztof Celiński, 2021-11-24, 8:23

Przejdź do aktualności

grafika z logo ceidg
Aktualność

Zgłoszenie zmiany wpisu w CEIDG - nowe formularze

Z dniem 11 grudnia 2021 roku obowiązują nowe formularze przy dokonywaniu zgłoszenia zmiany wpisu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Publikujemy aktualnie obowiązujące formularze wraz z opisem sposobu załatwienia sprawy.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-12-09, 10:53

Przejdź do aktualności

napisy o ograniczeniach na tle fajerwerków
Aktualność

Ograniczenie używania wyrobów pirotechnicznych

W dniu 24 grudnia 2021 r. wejdzie w życie rozporządzenie porządkowe nr 28 wojewody lubelskiego Lecha Sprawki z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa lubelskiego. Rozporządzenie wydane zostało w celu ochrony życia, zdrowia i mienia osób oraz zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-12-21, 13:45

Przejdź do aktualności

bombki w płatkach śniegu
Aktualność

Boże Narodzenie 2021

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, oraz Nowego Roku 2022, wszystkim mieszkańcom gminy, życzenia składają władze samorządowe.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-12-21, 14:08

Przejdź do aktualności

autobus na drodze
Aktualność

Wykluczenie transportowe w powiecie bialskim

Państwowa Szkoła Wyższa im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej realizuje projekt naukowy ukierunkowany na badanie problematyki wykluczenia transportowego w powiecie bialskim. Zachęcamy do wypełnienia ankiety.

autor: Krzysztof Celiński, 2021-12-28, 12:18

Przejdź do aktualności

osoba zapisująca notatki na kartce
Aktualność

Bezpłatne porady terapeuty uzależnień

Wójt Gminy Konstantynów, informuje o możliwości skorzystania z bezpłatnych porad terapeuty uzależnień. Specjalista w Punkcie Informacyjno–Konsultacyjnym oferuje wstępną informację, edukację na temat metod, form pomocy, w tym w szczególności możliwości podjęcia leczenia uzależnienia, współuzależnienia i przeciwdziałania przemocy domowej.

autor: Krzysztof Celiński, 2022-01-11, 10:05

Przejdź do aktualności

kolorowe kartki
Aktualność

Plan na sukces - zostań przedsiębiorcą!

Centrum Szkoleń i Innowacji w Lublinie informuje, że prowadzi nabór do projektu „Plan na sukces - zostań przedsiębiorcą!”, w ramach którego udzielane będą dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Projekt skierowany jest do osób fizycznych w wieku 30 lat i więcej z terenu województwa lubelskiego, pozostających bez pracy, zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej.

autor: Krzysztof Celiński, 2022-01-13, 11:56

Przejdź do aktualności

drzewa, zielone liście
Aktualność

Spotkanie ws. źródeł energii

Informujemy, że w dniu 27.01.2022 roku (czwartek) o godzinie 17:00 w Gminnym Centrum Kultury w Konstantynowie, odbędzie się spotkanie w sprawie możliwości uzyskania dofinansowania montażu m.in.: pomp ciepła, mat grzewczych, przydomowych elektrowni.

autor: Krzysztof Celiński, 2022-01-24, 9:14

Przejdź do aktualności

napisy z tytułem konkursu
Aktualność

Konkurs "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XIV edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

autor: Krzysztof Celiński, 2022-01-24, 9:58

Przejdź do aktualności

mapa województwa lubelskiego
Aktualność

Pożyczki z Lubelskiego Regionalnego Fundusz Rozwoju

Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju Sp. z o. o. zaprasza do zapoznania się z ofertą pożyczkową, skierowaną do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. W celu zapoznania się z produktami, zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.

autor: Krzysztof Celiński, 2022-03-23, 12:33

Przejdź do aktualności

drzewo nad rzeką
Aktualność

Operacja Czysta Rzeka 2022 - Czyżówka

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej ponownie włączyło się do akcji Operacja Czysta Rzeka. Głównym celem tej inicjatywy jest uprzątnięcie śmieci i uporządkowanie brzegów rzeki Czyżówki, oraz bezpośrednio przyległego do rzeki terenu Parku Platerów. Akcja odbędzie się 9 kwietnia 2022 roku.

autor: Krzysztof Celiński, 2022-03-30, 12:53

Przejdź do aktualności

budynki na tle tablicy informacyjnej
Aktualność

Lubelski Park Nowych Przedsiębiorców

Lubelski Park Naukowo Technologiczny S.A. informuje o realizacji projektu pn. „Lubelski Park Nowych Przedsiębiorców’’, którego celem jest zwiększenie liczby nowych i trwałych miejsc pracy w regionie poprzez stworzenie 66 nowych miejsc pracy na terenie województwa lubelskiego w 55 nowopowstałych firmach.

autor: Krzysztof Celiński, 2022-03-31, 12:39

Przejdź do aktualności

rzeka, drzewa
Aktualność

Operacja Czysta Rzeka 2022 - Bug

Klub TKKF Krzna Biała Podlaska ponownie postanowił włączyć się do akcji "Operacja Czysta Rzeka" i posprzątać "lubelską" linię brzegową rzeki Bug, od momentu gdy rzeka przestaje być rzeką graniczną (około 300 m na wschód od promu Niemirów-Gnojno) do Punktu Widokowego (na granicy województw lubelskiego i mazowieckiego). Akcja odbędzie się 1 maja 2022 r.

autor: Krzysztof Celiński, 2022-04-11, 12:25

Przejdź do aktualności

kolorowe pisanki i kwiaty
Aktualność

Wielkanocne życzenia

Na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy, życzenia składają: Wójt Gminy, Przewodniczący Rady Gminy oraz pracownicy samorządowi.

autor: Krzysztof Celiński, 2022-04-13, 9:42

Przejdź do aktualności

napis na tle ulicy
Aktualność

Ankieta IRWiR PAN

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk prowadzi badania dotyczące wpływu pandemii na Państwa życie: rodzinne, zawodowe, społeczne. W związku z tym Instytut zwraca się z prośba o wypełnienie krótkiej ankiety.

autor: Krzysztof Celiński, 2022-04-13, 9:14

Przejdź do aktualności

uśmiechnięte dwie starsze osoby
Aktualność

Dofinansowanie do zakupu telewizora lub dekodera

Gospodarstwa domowe mogą starać się o dofinansowanie na zakup telewizora lub dekodera w przypadku, gdy starsze odbiorniki nie będą dostosowane do odbioru nowszej technologii telewizji naziemnej. Wniosek o dofinansowanie na zakup dekodera lub telewizora można złożyć osobiście lub przez pełnomocnika (członka rodziny lub domownika) przez Internet (formularz online) lub w tradycyjnej formie papierowej – w placówkach Poczty Polskiej.

autor: Krzysztof Celiński, 2022-04-20, 13:12

Przejdź do aktualności

ogród kwiatowy
Aktualność

XIII. edycja Konkursu „Piękne, bo Bialskie”

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej po raz kolejny organizuje konkurs „Piękne, bo Bialskie”. Będzie to trzynasta edycja tego wydarzenia, które obejmuje dwie kategorie: "Gospodarz Roku" i "Najpiękniejszy Ogród Roku". Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do dnia 15 czerwca za pośrednictwem gmin.

autor: Krzysztof Celiński, 2022-05-11, 9:25

Przejdź do aktualności

grafika z kadrami filmu
Aktualność

Smakuj Lubelskie i nakręć film!

Smakuj Lubelskie i nakręć film! Przed nami kolejna, druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Lubelskie. Smakuj życie!” na najlepszy film promujący region lubelski.

autor: Krzysztof Celiński, 2022-07-15, 9:12

Przejdź do aktualności

rzeka Bug
Aktualność

Konkurs fotograficzny - kalendarz na 2023

Wzorem lat ubiegłych Gmina Konstantynów planuje wydanie kalendarza na rok 2023. Zwracamy się zatem do pasjonatów fotografii o przesyłanie ciekawych zdjęć krajobrazów, pochodzących z terenu Gminy, które moglibyśmy zamieścić w kalendarzu.

autor: Krzysztof Celiński, 2022-11-09, 11:52

Przejdź do aktualności

grafika z kolorowymi kwiatami
Aktualność

„Kobieta Przedsiębiorcza”

W dniu 14 lutego br. odbyła się konferencja inaugurująca nową odsłonę konkursu „Kobieta Przedsiębiorcza”, który jest kontynuacją cieszącego się ogromną popularnością konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”. Konkurs jest skierowany do przedstawicielek kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeń działających na rzecz rozwoju wsi.

autor: Krzysztof Celiński, 2023-02-24, 14:18

Przejdź do aktualności

kwiaty
Aktualność

8 marca - Dzień Kobiet

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom, składają Wójt Gminy Konstantynów oraz Przewodniczący Rady Gminy Konstantynów.

autor: Krzysztof Celiński, 2023-03-07, 14:41

Przejdź do aktualności

drzewo nad rzeką
Aktualność

Operacja Czysta Rzeka 2023 - Czyżówka

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej zaprasza do wzięcia udziału w akcji Operacja Czysta Rzeka. Głównym celem tej inicjatywy jest uprzątnięcie śmieci i uporządkowanie brzegów rzeki Czyżówki, oraz bezpośrednio przyległego do rzeki terenu Parku Platerów.

autor: Krzysztof Celiński, 2023-03-16, 9:06

Przejdź do aktualności

pisanki wielkanocne, bazie, zając
Aktualność

Życzenia wielkanocne

Wójt Gminy Konstantynów, Przewodniczący Rady Gminy Konstantynów oraz pracownicy samorządowi składają wszystkim mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia wielkanocne...

autor: Krzysztof Celiński, 2023-04-05, 9:13

Przejdź do aktualności

napisy akcji kastracja
Aktualność

Zwierzowa Akcja Kastracja

W okresie od 24.04. do 30.11.2023 r. każdy mieszkaniec Gminy Konstantynów może skorzystać z bezpłatnego zabiegu sterylizacji albo kastracji psa lub kota. Gmina Konstantynów wraz z Fundacją ZWIERZ podjęły się realizacji projektu ZWIERZowa Akcja Kastracja mającego na celu zmniejszenie liczby zwierząt niechcianych poprzez upowszechnienie przeprowadzenia zabiegów sterylizacji/kastracji u zwierząt właścicielskich.

autor: Krzysztof Celiński, 2023-04-20, 9:02

Przejdź do aktualności

grafika z napisem zgłoś zabytek
Aktualność

"Nasz Zabytek" - konkurs Fundacji Most the Most

Fundacja Most the Most ruszyła z kolejną edycją konkursu „Nasz Zabytek”, tym razem skierowaną do mieszkańców województw świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Obiektem spełniającym wymagania konkursowe jest Pałac Platerów w Konstantynowie, w którym docelowo planujemy zlokalizować takie jednostki jak: Gminne Centrum Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna oraz m.in. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej. Zachęcamy do wsparcia tego projektu i dokonywania zgłoszeń na nasz Pałac!

autor: Krzysztof Celiński, 2023-05-10, 14:59

Przejdź do aktualności

wędka do łowienia ryb
Aktualność

Zawody wędkarskie

W związku z organizacją imprezy kulturalnej pt. „Bal szlachecki w Kozieradach”, w dniu 9 lipca 2023 r. (niedziela) na zbiorniku wodnym w Zakanalu, odbędą się Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Konstantynów.

autor: Krzysztof Celiński, 2023-07-06, 9:44

Przejdź do aktualności

grafika z napisami
Aktualność

Mieszkańcy Powiatu Bialskiego, a kredyty frankowe

W odpowiedzi na problemy i prośby mieszkańców naszego powiatu, Starosta Bialski organizuje konferencję prawniczą dot. kredytów frankowych pod tytułem: "Mieszkańcy Powiatu Bialskiego, a kredyty frankowe". Konferencja odbędzie się 10 sierpnia 2023 roku o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, ul. Brzeska 41.

autor: Krzysztof Celiński, 2023-07-31, 9:30

Przejdź do aktualności

grafika z kwiatami
Aktualność

8 marca - Dzień Kobiet

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom, składają: Wójt Gminy Konstantynów oraz Przewodniczący Rady Gminy Konstantynów.

autor: Krzysztof Celiński, 2024-03-08, 7:56

Przejdź do aktualności

napis wesołych świąt na tle kolorowych pisanek
Aktualność

Wesołych Świąt

Wójt Gminy Konstantynów - Pan Romuald Murawski oraz pracownicy samorządowi, składają wszystkim mieszkańcom, przybyłym gościom oraz sympatykom Gminy Konstantynów, najserdeczniejsze życzenia wielkanocne...

autor: Krzysztof Celiński, 2024-03-28, 11:50

Przejdź do aktualności